شیر گاو مقاوم در برابر ایدز

شیر گاو مقاوم در برابر ایدز

 

دانشمندان و محققین ژاپنی پس از تحقیقات فراوان اعلام کردند که ویژگی جدیدی را در شیر گاو یافته اند که می تواند از گسترش ویروس HIV  عامل بیماری مهلک ایدز جلوگیری کند.

روزانه افراد زیادی در جهان جان خود را به خاطر ابتلا به بیماری ایدز از دست می دهند اما اینک دانشمندان ژاپنی شرکت کننده در کنفرانس جهانی ویروس ایدز می گویند:شاید راه حل کوچکی را برای جلوگیری از کشنده بودن ویروش HIV کشف کرده باشند.

محققین دانشگاه ناکازاکی و کارخانه شیر پاستوریزه موسوم به Barth میگویند ویژگی جدیدی را در شیر گاو یافته اند که می توان از سرایت و همچنین عفونی شدن و در نتیجه مهلک بودن ویروس HIV جلوگیری کند.از آنجا که بیش از ۹۰ در صد بیماران حامل ویروس HIV در سنین کمتر از پانزده سال به دلیل سرایت این ویروس از مادرشان ، به آن مبتلا می شوند، به گفته دانشمندان ژاپنی این ویژگی شیر که از سرایت ویروس HIV جلوگیری می کند بسیار حائز اهمیت است .

پروفسور یوریوکی موریوچی از بخش علوم بیوپزشکی دانشگاه ناکازاکی می گوید : مزیت شیر گاو بر دیگر راه های پیشنهادی برای جلوگیری از شیوع ویروس HIV و بیماری ایدز ، قیمت پایین ، قابل دسترس بودن و حمل آسان آن در شرایط عادی است.

اما به گفته ی ساتوشی کیمورا ، رئیس آکادمی ایدز ژاپن این یافته هنوز در مراحل اولیه قرار دارد. او میگوید ما به این امر واقف هستیم که ویژگی هایی در شیر مادر نیز وجود دارد که می تواند باعث جلوگیری از سرایت ویروس HIV به نوزاد شود . اما مواد عامل پیشگیری در معده نوزاد هضم می شود و یا اینکه شیر مادر مبتلا به ایدز خود می تواند عامل انتقال بیماری به نوزاد باشد ، به همین دلیل باید این مواد را در شیر نیز یافته ایم به گونه ای تولید کنیم که درون معده هضم نشود و بتواند از انتقال ویروس  HIV جلوگیری به عمل آورد.

x Logo: Shield Security
This Site Is Protected By
Shield Security